EN

AKTUALITY

Ako často by sa mali čistiť misky a hračky pre mačky?

Hádajte, kde je u vás doma najviac choroboplodných zárodkov? 

Many pet owners may not expect that the cat owner eats and drinks water in the food bowl and water bowl every day. If you don't wash it for 4-5 days, it will have as many bacteria as the kitchen sink and rags.In addition to the food and water bowls, the hygiene of mačky is also a concern.Do you really know what kind of environment a cat owner lives in?


Ako často čistíte misky pre domáce zvieratá?

Only 33.57% of the owners can clean the food bowl once a day. The most common frequency is to clean up once every 2-3 days, but there are many shovels that clean up once more than 3 days or more than a week.However, this data is already very good compared to the data of American owners. In 2015, rcopetcare (a pet website) conducted an anonymous survey of pet owners in the United States. The results showed that more than 60% of pet owners cleaned up every 3 days. Pet bowls, and 10% of pet owners do not regularly clean their pet bowls. 


Je táto frekvencia čistenia dostatočná?

Obviously not enough. In 2011, the NSF (National Sanitation Foundation) conducted a comprehensive inspection of 30 homes to measure bacterial contamination levels. Pet bowls and hračky pre domáce zvieratá are among the top 10 places with the most germs. 

Veľké množstvá MRSA, Pasteurella multocida a viaceré druhy Corynebacterium boli detegované z misiek a hračiek pre domáce zvieratá, pričom všetky boli vysoko nad normálnou úrovňou. 

Niektoré z týchto baktérií pochádzajú z prostredia a niektoré pochádzajú z úst domáceho maznáčika a pri jedle a hraní sa prichytávajú slinami na misku s jedlom a hračky. 

These bacteria multiply on pet food bowls and toys. Especially the water and food bowls, which have a damp environment and a lot of food residues, if they are not cleaned regularly, it is a paradise for bacteria.Will different materials have an effect?

Výskum sa uskutočnil na Hartpury University. Misky z troch rôznych materiálov: plast, nehrdzavejúca oceľ a keramika boli testované na počet bakteriálnych formácií počas 14 dní. 

Ako sa očakávalo, na 14. deň sa počet baktérií v plastových miskách > keramických miskách > nerezových miskách. V keramických miskách sa však nečakane vyskytovali najškodlivejšie baktérie vrátane MRSA (meticilín-rezistentný Staphylococcus aureus, ktorý je virulentnejší) a Salmonella.

Tam, kde je na výber, by sa mali uprednostňovať misky z potravinárskej nehrdzavejúcej ocele. 

Najúčinnejšia metóda a frekvencia čistenia. 

Ako kvalifikovaný majiteľ domáceho maznáčika, ako často by ste mali čistiť misky a hračky pre domáce zvieratá? 


Pet misku

V skutočnosti FDA a niekoľko veterinárnych webových stránok odporúčajú zaobchádzať s misky na krmivo pre domáce zvieratá a misky na vodu ako s vlastným riadom: umyte ich raz denne, nielen vodou, ale dôkladne kefou a čistiacim prostriedkom. 

Okrem denného čistenia by sa podľa odporúčaní NSF mala dezinfekcia vykonávať raz týždenne s použitím bieliaceho roztoku v pomere 1:50, namočte misku na jedlo a misku s vodou na viac ako jednu minútu, potom dôkladne opláchnite (ak nie opláchnite ho, otrávi sa) a nechajte uschnúť. Po vysušení ho kŕmte mačkami. Tento spôsob je vhodný aj pre misky na jedlo a misky na vodu, ktoré neboli dlho čistené. 


Automatický dávkovač vody

Ale veľa lopatárov používa automatické dávkovače vody. Je potrebné každý deň čistiť aj automatické dávkovače vody?

Automatický dávkovač vody dodáva tečúcu vodu, ktorá môže do určitej miery zabrániť tvorbe biofilmov, no stále dochádza k množeniu baktérií. Pri skutočnom použití bude automatický dávkovač vody, ktorý používa slimačí prášok, aj keď je použitý filtračný prvok, cítiť rybí zápach okolo vodného čerpadla (možno nahromadené amínové zlúčeniny) zakaždým, keď ho rozoberiete a umyjete, nehovoriac o tom, že sa pozriete na Missing baktérie.

Slimačí prášok si vypýtal mnohých výrobcov dávkovačov vody a väčšina výrobcov tiež odporúča meniť vodu aspoň každé 3 dni a zároveň vykonať dôkladné čistenie. 


Hračka pre domácich miláčikov

Podľa odporúčaní NSF by sa hračky pre mačky, umývateľné plyšové hračky a pelechy pre mačky mali čistiť aspoň raz za mesiac;

Hračky s tvrdým povrchom, ktoré je nepohodlné čistiť, by sa mali raz za mesiac utrieť bielidlom, dôkladne opláchnuť a vysušiť predtým, ako ich dáte mačkám; hračky, ktoré sa nedajú vyčistiť a je nepohodlné ich utierať: hračky, ako sú palice pre mačky, by sa tiež mali pravidelne sterilizovať na slnku. 

Neviditeľné baktérie sú rozšírené v každom kúte života majiteľa mačky a akonáhle je majiteľ domáceho maznáčika lenivý, využijú to.

Kategória správ

Chcete sa o Jump Aréne dozvedieť viac?

Položte otázku
Prosím
odísť
správa
Tel / WhatsApp / WeChat:

Pridať:

Okres Wanyang Zhongchuang, kraj Cangnan, mesto Wenzhou, provincia Zhejiang

mačka

Pes

rýchle odkazy

Podpora IT Od